Alchemia na konferencji Zielony Biurowiec

18 października w warszawskim Centrum Nauki Kopernik odbyła się konferencja poświęcona ekologicznemu budownictwu. Trójmiejskie inwestycje reprezentowała Alchemia.

Konferencja Zielony Biurowiec skierowana była do środowiska ekspertów zajmujących się tematyką ekologicznych rozwiązań w budownictwie zarówno mieszkaniowym, jak i komercyjnym. Jej organizatorem był miesięcznik The Warsaw Voice i było to już czwarte tego rodzaju spotkanie odbywające się pod jego szyldem. Rozmawiano m.in. o stanie zielonego budownictwa w Polsce, roli państwa w jego promowaniu i przepisach prawnych stymulujących rozwój tego sektora. Uczestniczący w niej prelegenci reprezentowali różne środowiska – nauki, biznesu, a także instytucji państwowych i firm wspierających, dzięki czemu przybierała ona formę ciekawej debaty. Uczestnicy wiele czasu poświęcili barierom rozwoju ekologicznego budownictwa w Polsce oraz możliwościom ich niwelowania. Wielokrotnie podkreślano wysiłki i osiągnięcia deweloperów komercyjnych, dzięki którym w kategorii ekologicznych biurowców Polska jest w czołówce państw europejskich (niedoścignionymi liderami są tutaj Wlk. Brytania oraz Niemcy). Swoje liczne inwestycje zaprezentowała Skanska, mająca na tym polu największe doświadczenia. Przedstawiona została również powstająca w Gdańsku Alchemia a prowadząca prezentację, Edyta Korycka z firmy Torus, opowiedziała o szczegółowych wymogach dotyczących certyfikowania inwestycji w systemie LEED. Alchemia w styczniu br., jako pierwsza inwestycja w Trójmieście i jedna z pierwszych w kraju (po inwestycjach Skanska) uzyskała w nim precertyfikację na najwyższym poziomie Platinum.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska. Sponsorzy: Skanska, Osram, Bank Ochrony Środowiska, Torus. Patronat Medialny: pap biznes, e-biurowce, muratorplus.pl, ekobudowanie.pl. Partnerzy: SAP Stowarzyszenie Architektów Polskich, Polish Green Budilding Council. Partner transportowy: Sixt. Wystawcy: Karmar, Oras.

Authors

Related posts

Top