Wierzytelności

Casus FINANSE – bezpieczny biznes na całym świecie

Wzrost eksportu i ekspansja polskich firm na światowe rynki powodują, że najszybciej rozwijającą się dzisiaj branżą jest windykacja międzynarodowa. Ilość tego typu spraw realizowanych przez

Wzrost eksportu i ekspansja polskich firm na światowe rynki powodują, że najszybciej rozwijającą się dzisiaj branżą jest windykacja międzynarodowa. Ilość tego typu spraw realizowanych przez firmę Casus FINANSE wzrosła w stosunku do ubiegłego roku ponad dwukrotnie.

komputer-praca350.jpg

Casus FINANSE, firma windykacyjna z Wrocławia doradza swoim klientom jak zabezpieczyć płatności odpowiednią dokumentacją i umowami. Wspiera też klientów w odzyskiwaniu należności na terenie 164 krajów świata. Współpracuje z TCM Group International, International Advisers oraz zagranicznymi kancelariami prawnymi – dzięki temu korzysta z doświadczeń ekspertów posiadających rozległą wiedzę w zakresie obowiązującego w danym kraju prawa, zwyczajów, praktyk oraz technik stosowanych w celu skutecznego ściągania należności.

“Utworzenie w ubiegłym roku działu windykacji międzynarodowej poprzedziliśmy gruntowną analizą rynku i potrzeb naszych partnerów. Dzisiaj widzimy, że był to strzał w dziesiątkę” – mówi Grzegorz Paszkiewicz członek zarządu Casus FINANSE. Przyrost zleceń jest bardzo wyraźny. W 2005 roku firma przyjęła do realizacji 133 sprawy związane z windykacją zagraniczną. W ciągu pierwszych trzech kwartałów 2006 roku było ich już 263. Znacząco rośnie również wartość przyjętych do obsługi spraw: 2,6 mln złotych w 2005 roku, 3,8 mln złotych od stycznia do września br.
Działania windykacyjne Casus FINANSE objęły już Niemcy, Danię, Szwecję, Norwegię, Czechy, Słowację, Słowenię, Wielką Brytanię, Francję, Belgię, Hiszpanię Portugalię, Rosję, Litwę, Ukrainę, Białoruś, USA, Wietnam, Grecję, Włochy i Austrię. Najniższa zwindykowana przez firmę kwota w 2006 roku pochodziła z Wietnamu – 7 dolarów. Najwięcej w tym okresie ( I-III kw. 2006) odzyskano w Niemczech – 400 tys. euro.

Zdecydowanie największa liczba zleceń, dotyczących windykacji zagranicznej, wpływających do Casusa pochodzi z firm działających w szeroko rozumianej branży spedycyjnej, budowlanej i bankowej. Prowadzą one działania w Europie, a często i na całym świecie. Duży obrót nierzadko powoduje brak możliwości dokładnej weryfikacji klientów, a ci w następstwie opóźnień w płatnościach stają się dłużnikami. Aby temu zapobiec, Casus FINANSE udostępnia usługę monitoringu płatności zagranicznych. Szybka reakcja na opóźnienie w spływie należności jest podstawą skutecznej windykacji. W tym wypadku opóźnienia występują na całym świecie z tych samych powodów – spóźnione przelewy od innych kontrahentów, chwilowe utraty płynności finansowej itp.

A to już wiesz?  20 powodów, dla których warto przemyśleć zamontowanie wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła w domu

W niektórych przypadkach sprawa nie kończy się na etapie monitoringu – kierowana jest do windykacji. Specjaliści Casus FINANSE w kontakcie z dłużnikiem próbują, w jak najkrótszym czasie, odzyskać całą zaległość.

“I właśnie tu widoczna jest największa różnica w porównaniu do windykacji krajowej. Nasi rodacy zwykle podchodzą do sprawy harmonogramu spłat z dużą swobodą. Tymczasem cudzoziemcy, jeśli już dojdzie do jego podpisania, przestrzegają harmonogramu bardzo skrupulatnie” – mówi Sławomir Szarek, członek zarządu Casus FINANSE.

Windykacja zagraniczna wymaga stałej obserwacji rynkowych trendów, znajomości kulturowych zachowań biznesmenów i elastyczności. Choć wielu zagranicznych dłużników jest rzetelnych, poważnie podchodzą do spłaty zobowiązań i tu pojawiają się wyjątki. Fachowcy z Casus FINANSE w ostatnich miesiącach obserwują, że najwięcej problemów płatniczych występuje na terenie Niemiec. Nierzadko dłużnicy prezentują postawę roszczeniową, uważając, że jeśli nie zapłacą Polakowi w terminie, to nic się nie stanie. Prawdopodobnie duży wpływ na taką postawę może mieć, nadal panujący w Niemczech, stereotyp naszych rodaków.

W kontaktach z firmami zagranicznymi zdarzało się już, że osobą odpowiedzialną za daną płatność był Polak. “W tym wypadku znów przejawia się nasza skłonność do kombinowania i unikania płatności. Zapewne dlatego w Polsce jest taka duża konkurencja w branży windykacyjnej” – opowiada Sławomir Szarek. “To były najtrudniejsze przypadki do windykacji. Nawet jeśli kontrahent zagraniczny był zainteresowany szybką spłatą, wstrzymywał go nasz rodak, bagatelizując sprawę zadłużenia” – dodaje.

W trudniejszych przypadkach specjaliści z Casus FINANSE blisko współpracują ze swoimi partnerami zagranicznymi – grupami TCM i International Adviser.

Casus FINANSE od 1997 roku zajmuje się odzyskiwaniem wierzytelności i doradztwem w zakresie zarządzania należnościami. Już w 2000 roku firma zdobyła pozycję lidera w obsłudze wierzytelności w branży IT i budowlanej. Obecnie spółka specjalizuje się w obsłudze B2B i sektora bankowego. W zakresie umów leasingowych Casus współpracuje z ośmioma największymi firmami leasingowymi w Polsce, w tym z Europejskim Funduszem Leasingowym, BRE Leasing, Raiffeisen Leasing Polska.

A to już wiesz?  MSES KOŁO i znakomity projektant przyjadą na Łódź Design Festival 2011

W ramach grupy Casus funkcjonują dwie spółki Casus FINANSE i Casus Detektyw. Zatrudniają profesjonalnych negocjatorów i licencjonowanych detektywów. Obecnie w grupie Casus pracuje 47 osób. Kompleksowość oferty gwarantuje partnerom pełen outsourcing obszaru zarządzania należnościami – od wywiadu gospodarczego, przez monitoring należności i działania prewencyjne do windykacji polubownych, sądowych i egzekucji. Z usług Grupy CASUS korzysta ponad 600 firm, w tym międzynarodowe koncerny. 95 procent umów to długoletnie umowy o stałej współpracy.Rzeczpospolita uznała Casus FIANANSE za 9 firmę windykacyjną w Polsce (zestawienie z 18 października 2006 roku). Podstawą rankingu była wartość spraw przyjętych do windykacji w trzech kwartałach 2006 roku. W Grupie Casus FIANANSE było to 210 mln.

hastagi na stronie:

#Co to jest XNAME

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy