Wiadomości branżowe

Cumulus i Naria – nowe kolory polskich cegieł Terca

Stalowa cegła Cumulus oraz brunatna Naria to dwie nowości z polskich zakładów Wienerberger w Toruniu i Jankowej Żagańskiej, produkujących klinkier Terca. Cegła Cumulus uzupełniła kolekcję Futura, wyróżniającą się nasyconymi, lekko połyskującymi barwami. Natomiast Naria poszerzyła ofertę cegieł strukturyzowanych o stonowanych kolorach ziemi.Choć dwie nowe

Stalowa cegła Cumulus oraz brunatna Naria to dwie nowości z polskich zakładów Wienerberger w Toruniu i Jankowej Żagańskiej, produkujących klinkier Terca. Cegła Cumulus uzupełniła kolekcję Futura, wyróżniającą się nasyconymi, lekko połyskującymi barwami. Natomiast Naria poszerzyła ofertę cegieł strukturyzowanych o stonowanych kolorach ziemi.

Choć dwie nowe cegły klinkierowe Terca, Cumulus i Naria, zadebiutowały na rynku jednocześnie, to są one dedykowane na elewacje domów o odmiennych stylistykach. Angobowany Cumulus, o jednolitym, stalowym kolorze i subtelnej, „drapanej” fakturze, zaspokoi gusta inwestorów marzących o nowoczesnej, metalicznej elewacji. Strukturyzowana Naria, na której malowniczo przeplatają się odcienie koloru brunatnego to z kolei rozwiązanie dla wielbicieli ceglanego, surowego muru.

Cumulus, tak jak pozostałe cegły z kolekcji Futura, poddawany jest procesowi angobowania. To właśnie ta technologia sprawia, że kolory są bardziej nasycone i lekko połyskujące. Na powierzchnię cegieł w trakcie produkcji, natryskiwana jest cienka warstwa uszlachetnionej gliny, co powoduje, że podczas wypału warstwa angoby „spieka” się z cegłą. Uzyskane w ten sposób barwy kolekcji Futura oscylują wokół różnorodnych odcieni: czerwieni, karmelu, brązów, szarości, czerni i mają gładką fakturę. Dopiero nowy Cumulus, wyróżnia się na tle całej kolekcji, gdyż lico jest delikatnie strukturyzowane, przez co na gotowym murze, stalowa, jednolita kolorystycznie powierzchnia, przełamana jest nieregularnościami.

Naria, o brunatnym kolorze, wpisuje się w stylistykę całej kolekcji Awangarda. Naturalne barwy cegieł z tej kolekcji uzyskuje się między innymi poprzez sterowanie temperaturą oraz ilością tlenu podczas wypału. Taki proces produkcji sprawia również, że cegły nigdy nie są jednakowe – gotowa klinkierowa ściana sprawia wrażenie, jakby była wykonana z materiału o wielu odcieniach danego koloru. Jednocześnie niektóre cegły z kolekcji Awangarda mają dodatkowo strukturyzowaną powierzchnię, która przywodzi na myśl fakturę naturalnej skóry, pooranej gleby czy żłobień kory. Nowa, brunatna Naria również zachwyca taką nieregularną, surową fakturą.

A to już wiesz?  Budimex wybuduje 20-kilometrowy odcinek S7

Zarówno cegła Cumulus, jak i Naria są odpowiedzią na rosnącą w polskim budownictwie popularność cegieł klinkierowych o zróżnicowanej fakturze i ciemnej kolorystyce. Elewacja ze stalowego Cumulusa najbardziej pasuje do modernistycznych obiektów, gdzie efektownie będzie łączyć się z ciemnoszarym lub czarnym dachem ceramicznym. Natomiast brunatna Naria idealnie skomponuje się z drewnianą stolarką i postarzaną dachówką ceramiczną w domach o bardziej klasycznej architekturze.

O firmie Wienerberger:

Wienerberger działa na polskim rynku 18 lat. Jako czołowy producent ceramicznych materiałów budowlanych dostarcza nowoczesne rozwiązania, pozwalające na prowadzenie inwestycji w sposób zgodny z najwyższymi światowymi standardami. Połączenie innowacyjnych technologii i dwustuletniej tradycji czyni z Wienerberger technologicznego lidera jakości na polskim rynku z trzema wyróżniającymi się grupami produktów: ceramiczne cegły konstrukcyjne i stropy Porotherm, cegły klinkierowe Terca oraz dachówki ceramiczne Koramic

Wienerberger Ceramika Budowlana Sp. z o. o. jest częścią koncernu Wienerberger AG, największego na świecie producenta cegieł, lidera w produkcji dachówek ceramicznych w Europie, jak również wiodącego producenta kostki brukowej w centralnej i wschodniej Europie. Wienerberger AG to również firma o ugruntowanej pozycji na rynku systemów rur w Europie. Założona w 1819 roku, na całym świecie posiada ponad 220 zakładów w 30 krajach.

Źródło Wienerberger. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy