Wiadomości branżowe

DTZ staje się prywatną, globalną i niezależną firmą na rynku nieruchomości komercyjnych

DTZ staje się prywatną, globalną i niezależną firmą na rynku nieruchomości komercyjnych
Zakończenie transakcji nabycia przez konsorcjum TPG i PAG, które jest gotowe do prowadzenia firmy w następnej fazie dynamicznego wzrostu pod nazwą DTZ. Chicago, 5 listopada 2014 roku – firma DTZ, globalny lider w zakresie usług na rynku nieruchomości komercyjnych potwierdziła dzisiaj zakończenie transakcji sprzedaży firmy prywatnemu konsorcjum składającemu się z TPG Capital (TPG), PAG Asia Capital (PAG) oraz Ontario Teachers’ Pension Plan (konsorcjum TPG & PAG). Po zmianach, DTZ będzie kontynuowała działalność jako niezależna i prywatna spółka funkcjonująca na globalnym rynku usług dla sektora nieruchomości.  Firma DTZ w dalszym ciągu będzie funkcjonowała pod nazwą DTZ, a na jej czele pozostanie dotychczasowy zespół zarządzający. Brett White, były Dyrektor Generalny CBRE obejmie stanowisko Dyrektora Naczelnego w marcu 2015 r. Tod Lickerman jak dotąd będzie pełnił rolę Globalnego Dyrektora Zarządzającego i będzie bezpośrednio podlegał Brett’owi White’owi.“DTZ dysponuje teraz niezależnym zarządem, silną bazą kapitałową oraz dynamiką prywatnej firmy,  co wzmacnia nasz potencjał wzrostu i pozwoli wychodzić naprzeciw

Zakończenie transakcji nabycia przez konsorcjum TPG i PAG, które jest gotowe do prowadzenia firmy w następnej fazie dynamicznego wzrostu pod nazwą DTZ.

Chicago, 5 listopada 2014 roku – firma DTZ, globalny lider w zakresie usług na rynku nieruchomości komercyjnych potwierdziła dzisiaj zakończenie transakcji sprzedaży firmy prywatnemu konsorcjum składającemu się z TPG Capital (TPG), PAG Asia Capital (PAG) oraz Ontario Teachers’ Pension Plan (konsorcjum TPG & PAG). Po zmianach, DTZ będzie kontynuowała działalność jako niezależna i prywatna spółka funkcjonująca na globalnym rynku usług dla sektora nieruchomości.  

Firma DTZ w dalszym ciągu będzie funkcjonowała pod nazwą DTZ, a na jej czele pozostanie dotychczasowy zespół zarządzający. Brett White, były Dyrektor Generalny CBRE obejmie stanowisko Dyrektora Naczelnego w marcu 2015 r. Tod Lickerman jak dotąd będzie pełnił rolę Globalnego Dyrektora Zarządzającego i będzie bezpośrednio podlegał Brett’owi White’owi.

DTZ dysponuje teraz niezależnym zarządem, silną bazą kapitałową oraz dynamiką prywatnej firmy,  co wzmacnia nasz potencjał wzrostu i pozwoli wychodzić naprzeciw  zmieniającym się potrzebom naszych klientów”, powiedział Tod Lickerman, dodając jednocześnie “Obecne, dynamiczne środowisko biznesowe przynosi naszym klientom zarówno szanse, jak i wyzwania. DTZ jest innowacyjnym partnerem, rozumiejącym ich potrzeby, mogącym dostarczyć skrojone na miarę rozwiązania bez względu na kraj działalności.” Nowa struktura kapitałowa DTZ oraz silny finansowo właściciel umożliwią dalsze inwestycje poszerzające wachlarz naszych możliwości. Dzięki nim będziemy mogli proponować klientom pełny zakres usług na kluczowych rynkach na całym świecie, dodaje Tod Lickerman.”  

We wrześniu br., spółka afiliowana DTZ Investment Holdings (wraz z konsorcjum TPG &PAG) ogłosiła umowę przejęcia Cassidy Turley, wraz z planem jej połączenia z firmą DTZ w 2015 r. Zakup Cassidy Turley zgodnie z harmonogramem powinien zakończyć się do 31 grudnia 2014 r.

A to już wiesz?  9% wzrost w Polfactor SA

Przejęcie Cassidy Turley, to pierwsza znacząca inwestycja w ramach strategii rozwoju DTZ, która zakłada natychmiastowe poszerzenie znajomości marki DTZ i obecności na rynku nieruchomości komercyjnych  w USA. Nowa spółka przyniesie roczny przychód na poziomie 2,9 miliarda USD  i będzie zatrudniała ponad 28,2 tys. pracowników. Joseph Stettinius Jr., obecnie Dyrektor Zarządzający Cassidy Turley, obejmie stanowisko Dyrektora Naczelnego na rynek amerykański, który będzie raportował do Tod’a Lickerman’a. Spółka po połączeniu będzie funkcjonowała pod nazwę DTZ wraz z nowym wizerunkiem marki w 2015 r. 

Komentując przejęcie w imieniu konsorcjum TPG & PAG, Ben Gray, Partner Zarządzający TPG powiedział, “Zakończenie transakcji przejęcia DTZ jest dla nas bardzo dobrą informacją z biznesowego punktu widzenia. Połączenie silnej pozycji DTZ w Azji i Europie, jej obecnej działalności w Stanach Zjednoczonych z wiodącą na tym rynku rolą Cassidy Turley’s, zbuduje jedną z trzech największych firm na świecie, która zaoferuje pełny wachlarz usług dla sektora nieruchomości. Co więcej, zarządzać nim będzie najlepszy na rynku zespół menedżerów.”

Naszą strategią jest nie tylko większy rozwój, ale przede wszystkim lepszy. Osiągniemy ten cel poprzez rozwój unikalnej i pełnej inwencji kultury korporacyjnej oraz dzięki przekształceniu nowych możliwości w strategiczne przewagi dla naszych klientów, a także ciekawe możliwości zawodowe dla naszych pracowników, dodał Tod Lickerman.”

 

O DTZ

DTZ jest międzynarodowym liderem świadczącym usługi na rynku nieruchomości. Firma dostarcza klientom biznesowym, najemcom powierzchni komercyjnych oraz inwestorom kompleksowych usług, w skład, których wchodzą: pośrednictwo w wynajmie powierzchni handlowych, biurowych i magazynowych, zintegrowane usługi z zakresu property i facility management, doradztwo w zakresie rynków kapitałowych, zarządzanie portfelami klientów korporacyjnych, doradztwo inwestycyjne, wyceny, doradztwo inwestycyjno-budowlane. DTZ zatrudnia 24,200 osób, które pracują poprzez sieć 209 oddziałów zlokalizowanych na terenie 52 krajów. Więcej informacji znajduje się na stronie: www.dtz.com.
Twitter: @DTZGlobal

A to już wiesz?  Zabawa kolorem. Wnętrza w stylu fluo

O TPG

TPG jest wiodącą globalną, prywatną firmą inwestycyjną założoną w 1992 r., zarządzającą aktywami o wartości 66 mln USD, posiadającą biura w San Francisco, Fort Worth, Austin, Dallas, Houston, Nowym Jorku, Pekinie, Hongkongu, Londynie, Luksemburgu, Melbourne, Moskwie, Mumbaju, São Paulo, Szanghaju, Singapurze i Tokio. TPG Capital posiada bogate doświadczenie w globalnych, publicznych i prywatnych inwestycjach, dokonanych przez wykupy lewarowane, rekapitalizacje, spółki typu spin-out, inwestycje, joint ventures i restrukturyzacje. Od dwudziestu lat firma jest bardzo aktywna w Azji, przeprowadzając najważniejsze inwestycje, w tym BTPN, Shenzhen Development Bank, Daphne, China Grand Auto i zrealizowała wiele inwestycji w Australii, w tym Healthscope, Myer, Pet Barn, Alinta and Inghams. Dodatkowe informacje znajdują się na stronie: www.tpg.com.

O PAG

PAG jest jednym z największych alternatywnch funduszy inwestycyjnych w Azji, zarządzającym funduszami poprzez Private Equity, nieruchomości i strategie absolutnego zwrotu. PAG zarządza obecnie kapitałem o wartości 11 mld USD, zatrudnia ponad 300 pracowników w biurach zlokalizowanych w Hongkongu, Szanghaju, Tokio, Pekinie, Sidney, Singapurze, Seulu, Shenzhen i Delhi. PAG Asia Capital (“PAGAC”), fundusz private equity należący do PAG, obecnie inwestuje 2,5 mld USD, a jego portfolio obejmuje m.in. inwestycje strukturyzowane w sektorze usług finansowych, farmaceutycznych, usług samochodowych i konsumenckich Oprócz rozległego doświadczenia w inwestowaniu w private equity, PAG posiada obszerne doświadczenie w nieruchomościach, finalizując w Azji ponad 500 transakcji o wartości przekraczającej 20 mld USD. Dodatkowe informacje znajdują się na stronie: www.pagasia.com.

O OTPP

Ontario Teachers’ Pension Plan jest jednym z największych funduszy emerytalnych w Kanadzie, z  aktywami netto o wartości 140,8 mld USD na dzień 31 grudnia 2013 r.  Niezależna organizacja inwestuje aktywa funduszu emerytalnego i administruje emeryturami 307 tys. aktywnych i emerytowanych nauczycieli w Ontario. Dodatkowe informacje, w tym coroczne raporty, znajdują się na stronie: www.otpp.com. Twitter @OtppInfo

 


dostarczył infoWire.pl

Źródło DTZ. Dostarczył

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy