Wiadomości branżowe

Grupa Progres powiększa swoje biuro w Alchemii

Grupa Progres, ogólnopolski dostawca rozwiązań z zakresu pracy i doradztwa personalnego powiększa swoje biuro w Alchemii o 30%, do blisko 500 mkw. Spółka przeniosła swoją siedzibę do Gdańska ponad rok temu, dynamicznie się rozwija i planuje również zwiększenie zatrudnienia.Lokalna firma, międzynarodowa ekspansjaGrupa kapitałowa Progres istnieje na rynku od

Grupa Progres, ogólnopolski dostawca rozwiązań z zakresu pracy i doradztwa personalnego powiększa swoje biuro w Alchemii o 30%, do blisko 500 mkw. Spółka przeniosła swoją siedzibę do Gdańska ponad rok temu, dynamicznie się rozwija i planuje również zwiększenie zatrudnienia.

Lokalna firma, międzynarodowa ekspansja

Grupa kapitałowa Progres istnieje na rynku od ponad 10 lat. Jest ogólnopolskim dostawcą rozwiązań z zakresu pracy tymczasowej, rekrutacji stałych, szkoleń oraz doradztwa personalnego, a od niedawna także zaawansowanych rozwiązań wspierających zarządzenie personelem. Miniony rok był kolejnym ważnym krokiem w ciągłym rozwoju firmy. Rozszerzyła ona zasięg terytorialny o kolejne trzy placówki na terenie kraju, a także z powodzeniem uruchomiła pierwsze projekty za wschodnią oraz zachodnią granicą. – W portfelu oferowanych usług pojawiła się nowa, czwarta już linia biznesowa. Poszerzyliśmy jednocześnie i udoskonaliliśmy ofertę w ramach trzech pozostałych. Potrzeba zwiekszenia wynajmowanej powierzchni w kompleksie Alchemia jest więc naturalnym następstwem ewolucyjnych zmian jakie zaszły w strukturach firmy na przestrzeni ostatnich kilkunastu miesięcy – komentuje Piotr Zając, Prezes Zarządu Grupy Progres. Firma równolegle z rozwojem swojej oferty i rynków planuje też zwiększanie zatrudnienia. – Rozwój poszczególnych linii biznesowych oraz kolejne usługi jakie chcemy świadczyć sprawiają, że stale potrzebujemy nowych rąk do pracy, w wyniku czego nasz zespół systematycznie się powiększa. Sądzę, że w samym tylko roku 2015, centralę firmy zasili od kilku do kilkunastu nowych pracowników – dodaje Piotr Zając.

Biuro spółki znajduje się w wieży Aurum kompleksu wielofunkcyjnego Alchemia i zajmuje obecnie powierzchnię blisko 500 mkw. Grupa Progres jest kolejnym najemcą (po fińskiej firmie Kemira) powiększającym wynajmowaną w Alchemii powierzchnię, co świadczy o sprzyjających warunkach rozwoju na lokalnym rynku. – Najemcy coraz częściej oczekują od deweloperów lub zarządców nieruchomości elastyczności w zakresie wielkości wynajmowanej powierzchni biurowej, co pozwala szybko reagować na zmieniające się potrzeby. Dla dynamicznie rozwijających się firm optymalną lokalizacją siedziby są więc parki biurowe i wieloetapowe inwestycje, które są w stanie zabezpieczyć potencjalne zwiększenie powierzchni biurowej – mówi Maciej Brożek, dyr. ds. komercjalizacji w firmie Torus, będącej deweloperem Alchemii.

A to już wiesz?  Popyt na rynku nieruchomości biurowych w Polsce napędzany dynamicznym rozwojem sektorów BPO/SSC

 

 


dostarczył infoWire.pl

Źródło Alchemia. Dostarczył

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy