Wiadomości branżowe

Impregnat Extra. Głęboko penetrujący impregnat do drewna do stosowania na zewnątrz

Popularny Impregnat Extra marki Drewnochron zapewnia pełną i skuteczną ochronę, zachowując jednocześnie naturalny rysunek drewna. Dzięki swoim właściwościom nie tylko zabezpiecza, ale również stanowi właściwy podkład pod lakier nawierzchniowy. W tym sezonie w jego palecie pojawiły się 4 nowe

Popularny Impregnat Extra marki Drewnochron zapewnia pełną i skuteczną ochronę, zachowując jednocześnie naturalny rysunek drewna. Dzięki swoim właściwościom nie tylko zabezpiecza, ale również stanowi właściwy podkład pod lakier nawierzchniowy. W tym sezonie w jego palecie pojawiły się 4 nowe kolory.

Impregnat Extra przeznaczony jest do ochrony i dekoracji przedmiotów drewnianych na zewnątrz pomieszczeń, takich jak: drzwi, okna, meble ogrodowe, boazerie zewnętrzne, altanki, domki letniskowe czy płoty. Chroni drewno przed działaniem czynników atmosferycznych, zapewnia skuteczną ochronę przed sinizną, grzybami domowymi i pleśniowymi, a także owadami. Można go stosować na drewnie z elementami metalowymi, takimi jak gwoździe i okucia, gdyż nie powoduje ich korozji. Impregnat nie tworzy trwałej powłoki zewnętrznej, dlatego zaleca się stosować dodatkowo preparaty dające zabezpieczenie przed uszkodzeniami mechanicznymi. Stosowany i aplikowany zgodnie z zasadami określonymi przez producenta gwarantuje ochronę drewna do 5 lat dla powierzchni pionowych. Należy jednak pamiętać, że impregnat barwny wymaga podkładu w postaci impregnatu bezbarwnego. Impregnat bezbarwny przeznaczony jest do zabezpieczania surowego drewna jako podkład pod dodatkowe zabezpieczenie, sam bowiem nie może być stosowany jako warstwa finalna.

Dotychczasowa paleta 10 kolorów została poszerzona o 4 nowości: wenge, dąb ciemny, wiśnia japońska, sosna naturalna.

Źródło Drewnochron. Dostarczył netPR.pl
A to już wiesz?  Galeria Miejska Plac Unii wynajęta w 65 procentach

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy