Wiadomości branżowe Wierzytelności

Kamień w wielkim mieście

Kamień w wielkim mieście
Wydawałoby się, że o kamieniu powiedziano już wszystko, a kamienna aranżacja niczym nas już nie zaskoczy. Okazuje się jednak, że ten charakterystyczny surowiec ma nieograniczony potencjał, a wyobraźnia architektów jest bogata i pełna pomysłów. Poznajcie oryginalną kolekcję płytek gresowych Livingstone marki Tubądzin, która udowadnia, że kamień wspaniale prezentuje się w nowoczesnym, miejskim wnętrzu.Kolekcję Livingstone wyróżnia świeże spojrzenie na możliwości aranżacyjne kamienia. Zestawione ze sobą gładkie i strukturalne faktury połączono z ciepłymi barwami beżów, orzechowych brązów, spokojnych szarości i charakterystycznej bieli marmuru Cararra. Wtopione w gładką powierzchnię przestrzenne motywy ożywiają kolekcję i nadają płytkom niepowtarzalnego charakteru, który z łatwością wydobędzie z nich wnętrza inspirowane miejskim stylem życia. Tak Livingstone kruszy najbardziej skamieniałe przyzwyczajenia i poglądy dotyczące kamiennych aranżacji.Niepowtarzalne strukturyDziś płytki ceramiczne, które odwzorowują kamień, są tak samo niepowtarzalne jak oryginał. Wszystko

Wydawałoby się, że o kamieniu powiedziano już wszystko, a kamienna aranżacja niczym nas już nie zaskoczy. Okazuje się jednak, że ten charakterystyczny surowiec ma nieograniczony potencjał, a wyobraźnia architektów jest bogata i pełna pomysłów. Poznajcie oryginalną kolekcję płytek gresowych Livingstone marki Tubądzin, która udowadnia, że kamień wspaniale prezentuje się w nowoczesnym, miejskim wnętrzu.

Kolekcję Livingstone wyróżnia świeże spojrzenie na możliwości aranżacyjne kamienia. Zestawione ze sobą gładkie i strukturalne faktury połączono z ciepłymi barwami beżów, orzechowych brązów, spokojnych szarości i charakterystycznej bieli marmuru Cararra. Wtopione w gładką powierzchnię przestrzenne motywy ożywiają kolekcję i nadają płytkom niepowtarzalnego charakteru, który z łatwością wydobędzie z nich wnętrza inspirowane miejskim stylem życia. Tak Livingstone kruszy najbardziej skamieniałe przyzwyczajenia i poglądy dotyczące kamiennych aranżacji.

Niepowtarzalne struktury

Dziś płytki ceramiczne, które odwzorowują kamień, są tak samo niepowtarzalne jak oryginał. Wszystko dzięki drukowi cyfrowemu, który pozwala przenieść na ceramiczne powierzchnie wielkie obrazy kamiennej płyty. Kolekcja Livingstone to cały koncept, w którym zastosowano właśnie tę metodę wykonania. Popularne tekstury kamienia przełamano ciekawymi wzorami przestrzennymi: równoległymi wyżłobieniami (linia Travertine), spiralnymi ornamentami (Carrara), a nawet imitacją drewna tekowego (linia Teakwood). To niebanalne połączenie będzie pasować w aranżacjach wielkomiejskich – duże przestrzenie i loftowy charakter współczesnych mieszkań potrzebują oryginalnych rozwiązań. 

Miejskie inspiracje aranżacyjne często bazują na nieoczywistych zestawieniach materiałów. Szczególnie dobrze prezentują się także pomysły, które w prosty i czytelny sposób wykorzystują inspiracje naturą. W kolekcji Livingstone poszczególne serie można ze sobą łączyć, na przykład zestawiając stylowy, szary kamień linii Palace z ciekawymi i nieoczywistymi płytkami linii Teakwood. Można także pójść krok dalej i zestawić gładkie płaszczyzny ze strukturami, jak w linii Travertine. Ten kamienny koncept pozwala na stworzenie nieograniczonej ilości kombinacji oraz udowadnia, że kamień jest ciekawym i podatnym na zmiany surowcem, który można z powodzeniem zastosować na posadzce w salonie czy w łazience. Rektyfikowane krawędzie płytek pomogą osiągnąć optyczną spójność powierzchni, która szczególnie interesująco będzie prezentować się w dużych mieszkaniach, miejskich loftach czy kamienicach.

A to już wiesz?  Imtech Polska wspiera edukację: po technikum z wiedzą praktyczną i zawodem w ręku

Dekoracyjnie, ale stylowo

Livingstone to nie tylko płytki. To także ozdobne listwy gresowe, które urozmaicą wnętrze. Listwy wieńczą aranżację lub dają jej ciekawy kontrapunkt. Mogą oddzielać poszczególne elementy lub stanowić motyw spajający pomiędzy różnorodnymi fakturami i przejściami kolorystycznymi. Jeszcze jeden dowód, jak bardzo można urozmaicić wykańczaną ścianę czy podłogę.

Kamień to wdzięczny materiał aranżacyjny o nieograniczonych możliwościach kompozycyjnych. Różnorodne faktury i gama barw sprawiają, że pomieszczenie nabiera interesującego charakteru i daję szansę na chwilę wytchnienia w wielkim mieście.

Źródło TUBĄDZIN. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy