Wiadomości branżowe Wierzytelności

Nie daj się nabrać na sztuczki sprzedawców mieszkań

Na rynku jest coraz więcej specjalistów zajmujących się profesjonalnym przygotowaniem mieszkań do sprzedaży. Ukrywają wady, podkreślają atuty, czasami grają na emocjach. Jeśli szukasz mieszkania, nie daj się omamić tanim sztuczkom

Na rynku jest coraz więcej specjalistów zajmujących się profesjonalnym przygotowaniem mieszkań do sprzedaży. Ukrywają wady, podkreślają atuty, czasami grają na emocjach. Jeśli szukasz mieszkania, nie daj się omamić tanim sztuczkom – pisze analityk portalu Bankier.pl, Malwina Wrotniak.

Dobry home stager pomoże niskim kosztem i niewielkim nakładem pracy zmienić wnętrze mieszkania tak, żeby wyglądało na więcej warte. Proste sztuczki potrafią sprawić, że mieszkanie sprzeda się szybko i za dobrą cenę, bo ten, kto do niego raz wejdzie, nie będzie chciał już żadnego innego.

Praktyka to zacna, gdy jest się sprzedającym. Z pozoru korzystna także dla kupującego. Gorzej, jeśli okaże się, że pod błyszczącym opakowaniem ukryto produkt odległy od pierwszego, dobrego wrażenia. Jak nie stać się ofiarą manipulacji specjalistów?

Klasycznym przykładem maskowania uciążliwości jest prezentacja źle nasłonecznionego mieszkania w godzinach, kiedy problemu nie ma. Kto łaknie ciepła, może i odnajdzie się w lokalu przez całe popołudnie wystawionym na intensywne promienie słoneczne. Przyjemność stanie się uciążliwością wtedy, gdy mieszkanie jest małe, a okna skierowane tylko na jedną stronę świata, co oznacza, że od upału nie ma ucieczki. Z kolei zaciemniony lokal, któremu dostęp do światła dziennego ogranicza wysokie sąsiedztwo, najlepiej będzie się prezentował po zmierzchu, przy ciepłym świetle odpowiednio dobranych żarówek.

Pokoje pozbawione zbędnych mebli wydają się przestronniejsze. Taki zabieg zastosowany w każdym wnętrzu może sprawiać wrażenie, że lokal ma spory metraż. Właściciel mógł jednak, idąc za radą specjalisty, pozbyć się zbędnych elementów wyposażenia, na przykład znosząc je na czas oglądania do piwnicy. Nie bez znaczenia jest też kolor ścian – jasne barwy zwykle optycznie powiększają przestrzeń. Tak przygotowana powierzchnia może się jednak okazać zaskakująco mała, gdy po przeprowadzce trzeba ulokować w niej wszystkie potrzebne sprzęty. Gdy mieszkanie sprawia wrażenie wyjątkowo dużego, najlepiej zweryfikować jego metraż w dokumentach.

A to już wiesz?  MSES KOŁO i znakomity projektant przyjadą na Łódź Design Festival 2011

Więcej informacji w poradniku przygotowanym przez analityka portalu Bankier.pl, Malwinę Wrotniak: http://www.bankier.pl/wiadomosc/Nie-daj-sie-nabrac-na-sztuczki-sprzedawcow-mieszkan-2428701.html

 

Redakcja Serwisów Bankier.pl należąca do Grupa Allegro Sp. z o.o. zezwala na powielanie i rozpowszechnianie powyższego fragmentu utworu w całości, w dowolnych mediach na wszystkich polach eksploatacji. Pełna wersja utworu, dostępna na stronie: http://www.bankier.pl/wiadomosc/Nie-daj-sie-nabrac-na-sztuczki-sprzedawcow-mieszkan-2428701.html, może być bezpłatnie powielana i rozpowszechniana w całości lub w części wyłącznie w prasie drukowanej, w tytułach zarejestrowanych i kontrolowanych w Związku Kontroli Dystrybucji Prasy, pod warunkiem spełnienia wymogów wynikających z ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. 1994r. Nr. 24 poz. 83 z późn. zm.), w szczególności pod warunkiem podania autora i źródła  pochodzenia utworu.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy