Wiadomości branżowe Wierzytelności

Nowy Dom Jabłkowskich zdobywa kolejnych najemców

Do grona najemców Nowego Domu Jabłkowskich dołączyły pracownia architektoniczna SUD Architectes oraz firma APAX Consulting Group wraz Polish Investment Fund. Jak informuje LHI sp. z o. o. - współinwestor budynku przy Chmielnej 19 - umowy najmu

Do grona najemców Nowego Domu Jabłkowskich dołączyły pracownia architektoniczna SUD Architectes oraz firma APAX Consulting Group wraz Polish Investment Fund. Jak informuje LHI sp. z o. o. – współinwestor budynku przy Chmielnej 19 – umowy najmu zostały podpisane na 5 lat.

Pracownia SUD Architectes zajęła większość ostatniego, 5 piętra. Na początku grudnia zostały zakończone prace adaptacyjne powierzchni biurowej na potrzeby pracowni architektonicznej, co umożliwiło jej przekazanie najemcy.

APAX Consulting Group wraz z Polish Investment Fund obejmą około połowy drugiego piętra i już wkrótce – po ukończeniu prac adaptacyjnych – wprowadzą się do budynku.

Od ponad 20 lat na całym świecie tworzymy nowoczesną architekturę, realizując projekty w poszanowaniu kultury i historii każdego miasta. Nowy Dom Jabłkowski i adres Chmielna 19 to miejsce  szczególne dla historii Warszawy, gdzie spotykają się dwa światy – starej i nowej stolicy. Ujęły nas charakter i forma tego wyjątkowego budynku, dlatego zdecydowaliśmy się przenieść naszą siedzibę właśnie tutaj – mówi Nicolas Rogues, partner i dyrektor zarządzający w SUD Architectes.

SUD Architectes to uznane francuskie studio architektoniczne, obecne w Polsce od 1996 r. Do tej pory zrealizowało wiele projektów, m.in. rewitalizację łódzkiej Manufaktury,  przebudowę katowickiego dworca kolejowego i budowę Galerii Katowickiej, renowację Galerii Mokotów, a także rewitalizację Targu Rakowego i Siennego w Gdańsku (Forum Radunia). Jednym z  ostatnich znaczących zleceń pracowni jest projekt rewitalizacji Hotelu Europejskiego w Warszawie, który ma przywrócić mu przedwojenną świetność.

W wyborze nowej siedziby biura kierowaliśmy się przede wszystkim wysoką jakością inwestycji i oferowanych standardów, a także atrakcyjną lokalizacją, która będzie stanowić wizytówkę  naszych firm. Komfortowe warunki pracy i prestiż Nowego Domu Jabłkowskich, są niewątpliwą wartością tego biurowca – zgadzają się ze sobą, Dariusz Brzeziński, partner  zarządzający w APAX Consulting Group oraz Wojciech Szapiel, prezes Polish Investment Fund.

A to już wiesz?  Drzwi i podłogi VOX: niezwykły salon w Szczecinie

APAX Consulting Group to firma doradztwa strategicznego i finansowego. Od wielu lat z powodzeniem świadczy usługi dla kluczowych firm w Polsce oraz regionie Europy Środkowo-Wschodniej.

Wybór Nowego Domu Jabłkowskich przez firmy SUD Architectes, APAX Consulting Group oraz Polish Investment Fund jest dla nas wyrazem uznania, a zarazem potwierdzeniem atrakcyjności naszej  inwestycji. Cieszymy się, że firmy takiej rangi dostrzegły niepowtarzalny charakter oraz klasę tego budynku, i na swoją siedzibę wybrały właśnie Nowy Dom Jabłkowskich – powiedział Robert Mandżunowski, CEO w LHI sp. z o. o.

Biorąc pod uwagę zawarte umowy i listy intencyjne w budynku wolne są już tylko dwa ostatnie moduły, o wielkości 300 mkw. (z możliwością podziału) oraz 100 mkw.

Usytuowany w centrum Warszawy Nowy Dom Jabłkowskich to biurowiec klasy A, zrealizowany przy współpracy LHI sp. z o. o. oraz Domu Towarowego Bracia Jabłkowscy SA. Sześciokondygnacyjny budynek o łącznej powierzchni użytkowej 4500 mkw., łączy w sobie funkcje biurowe i użytkowe. Pod wynajem przeznaczone jest ok. 3200 mkw. z czego na parterze 410 mkw. stanowi powierzchnię handlowo-usługową, natomiast na pozostałych pięciu piętrach zaprojektowano 2850 mkw. powierzchni biurowej klasy A.

Za komercjalizację Nowego Domu Jabłkowskich odpowiada firma DTZ.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy