Wiadomości branżowe Wierzytelności

Nowy „head office” GFKM w centrum Oliwy

W pierwszym budynku centrum biurowego Olivia Business Centre w Gdańsku swoje biuro otworzyła właśnie Gdańska Fundacja Kształcenia Menedżerów. Swoją działalność rozwijać będzie na ponad 500 m kw. powierzchni.Gdańska Fundacja

W pierwszym budynku centrum biurowego Olivia Business Centre w Gdańsku swoje biuro otworzyła właśnie Gdańska Fundacja Kształcenia Menedżerów. Swoją działalność rozwijać będzie na ponad 500 m kw. powierzchni.

Gdańska Fundacja Kształcenia Menedżerów była jedną z pierwszych firm, która podjęła negocjacje w sprawie otwarcia swojego biura w Olivia Business Centre, a swój „head office” nie przypadkowo zlokalizowała właśnie w Oliwie.
Centrum Oliwy to bardzo dogodne dla nas miejsce, z kilku względów. Firma świadczy usługi szkoleniowo-doradcze dla firm, w związku z tym chcemy być w środowisku największego skupiska biznesu na Pomorzu. W naszej branży, działając na styku biznesu i nauki, uczestniczymy w procesie rzeczywistego transferu wiedzy, stąd nie bez znaczenia jest także bliskość Uniwersytetu Gdańskiego. Aby móc dalej dynamicznie się rozwijać, tak na rynku polskim, jak i zagranicznym, potrzebowaliśmy też miejsca o wysokim standardzie, nowoczesnej architekturze i dobrym połączeniu komunikacyjnymmówi Krzysztof Balcerzak, Wiceprezes Zarządu GFKM.

GFKM jest czołową firmą szkoleniowo-doradczą w Polsce, specjalizującą się w szkoleniach dla kadry kierowniczej, oraz personelu średnich i dużych firm polskich i międzynarodowych. Szkolenia prowadzi również w Szwecji, Holandii, Belgii, Danii, Szwajcarii, na Litwie, Łotwie, w Rosji Estonii. GFKM założona została w 1990 roku przy współpracy Brytyjskiego Know-How Fund. Obecnie współpracuje z renomowanymi szkołami biznesu z Holandii, Francji, Wielkiej Brytanii, a także Polski (Akademia Leona Koźmińskiego). GFKM jest członkiem największych europejskich (m.in. EFMD, BMDA, CEEMAN) i polskich (m.in. BCC, Polska Izba Firm Szkoleniowych) stowarzyszeń szkół biznesu.
W budynku Olivia Gate, oprócz działu zajmującego się MBA (Master of Business Administration) oraz szkoleniami dofinansowanymi z EFS (Europejskiego Funduszu Społecznego) znajdują się ogólnodostępne biura, z których doraźnie (podczas cykli szkoleniowych i zjazdów) korzystać mogą szkoleniowcy i konsultanci. Jeszcze do niedawna GFKM była jedynym ośrodkiem spoza Warszawy, który wedle niezależnych ocen organizował studia MBA wg najwyższych standardów. Większość projektów GFKM  realizowanych jest w Polsce, najwięcej w Warszawie (50%), a w samym Trójmieście ok. 30 %. W skład Rady Programowej GFKM wchodzą rektorzy renomowanych uczelni, prezesi dużych spółek i doświadczeni menedżerowie, co zapewnia, że wszelkie programy szkoleniowe odpowiadają potrzebom biznesowym i są później rzeczywistą wartością dodaną dla firm.

A to już wiesz?  Deante sponsorem akcji Łazienka od Serca

Informacje dodatkowe
Olivia Business Centre to wielofunkcyjne centrum biznesowe, z dominującą funkcją biurową, zlokalizowane w centrum aglomeracji trójmiejskiej. Pierwszy (ukończony już) budynek – Olivia Gate, wraz z kolejnymi (obecnie w trakcie budowy) – Olivia Point i Olivia Tower – utworzy wewnętrzny plac z dużą fontanną, ławeczkami oraz starannie zaplanowaną zielenią. Ma to być przestrzeń odpoczynku, zarówno dla pracowników, jak i mieszkańców Gdańska.
Docelowo, na terenie o powierzchni 3,5 ha powstanie 120 tys. m.kw. powierzchni użytkowej (w tym 12 tys. mkw. powierzchni handlowo-usługowej) z dwupoziomowym parkingiem podziemnym. Najniższy budynek będzie miał 7 kondygnacji, a najwyższy 14.
Projekt architektoniczny Olivia Business  Centre opracowało renomowane biuro architektoniczne Konior&Partners, które zaprojektowało m.in. kilka dużych parków biurowych w Warszawie.
Inwestorem Olivia Business Centre jest Maciej Grabski, współtwórca Wirtualnej Polski. Obecnie wyszukuje on i wspiera innowacyjne pomysły biznesowe jako prezes Business Angel Seedfund (BAS). Za organizację procesu inwestycyjnego oraz komercjalizację centrum odpowiedzialna jest gdańska firma TPS.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy