Wiadomości branżowe

Pokój optymisty: żółto-zielone wzory

Po zimie, na progu wiosny, przed Wielkanocą – każdy pretekst jest dobry, żeby sięgnąć po kolor żółty i zielony. Żadne inne barwy nie ożywiają wnętrza tak skutecznie, dodając znanym aranżacjom świeżości i lekkości. Prezentujemy ciekawe pomysły stylizacyjne, wykorzystujące zalety wiosennych kolorów.Pomysł na wiosenne

Teaser

Po zimie, na progu wiosny, przed Wielkanocą – każdy pretekst jest dobry, żeby sięgnąć po kolor żółty i zielony. Żadne inne barwy nie ożywiają wnętrza tak skutecznie, dodając znanym aranżacjom świeżości i lekkości. Prezentujemy ciekawe pomysły stylizacyjne, wykorzystujące zalety wiosennych kolorów.

Pomysł na wiosenne porządki

Zielony i żółty to kolory kojarzone z wiosną i najbardziej optymistyczne zestawienie z palety barw. Zielony koi i uspokaja, żółty to esencja pozytywnej energii. Stosowane z umiarem, zarówno w dodatkach jak i na dużych płaszczyznach (ściany czy okna) pasują niemal do każdej aranżacji i harmonijnie komponują się z pozostałymi elementami wyposażenia: drewnianymi czy tapicerowanymi meblami. Dzięki tej neutralności, możemy je dodać niemal do każdego wnętrza i w prosty i szybki sposób ożywić wystrój.

Optymistyczny pryzmat

Jeśli nie planujemy np. odnawiania ścian czy zakupu nowych mebli, a chcielibyśmy wprowadzić kolor do wnętrza, sięgnijmy po dodatki. Żółte poduchy, zielone narzuty, ramki czy trochę większe elementy – półki bądź lampy wystarczą, by odmienić wystrój. Dobrym pomysłem jest też wybór nowej rolety. To niedrogie rozwiązanie zawsze przynosi zauważalny efekt. Idealny wzór na pierwsze słoneczne dni? – Żółty kolor na transparentnej rolecie wychwytuje i akcentuje wiosenne słońce. W połączeniu z białym tłem łagodnie rozprowadza światło po pomieszczeniu, a wnętrze staje się jasne i rozświetlone. Zielone pasy czy drobny, kwiatowy wzór dodatkowo ożywią okno, dodając mu wiosennego charakteru – podpowiada Liliana Kiekis-Kozica, ekspert firmy Franc Gardiner.

Więcej światła!

Na wiosnę pojawia się naturalna potrzeba nadrobienia ciemnych, zimowych miesięcy. Każdy promień słońca jest na wagę złota i tym chętniej przybywamy w jasnych, przestronnych pomieszczeniach. Wrażenie dużej, doświetlonej przestrzeni spotęgują białe ściany, które niezawodnie optycznie powiększają pomieszczenie. Biel to przyjaciel każdej aranżacji, ale należy zadbać o jej otoczenie. W czystej postaci, zestawiona z chłodnymi barwami może sprawiać wrażenie zimnej i nieprzytulnej. Otoczona ciepłymi odcieniami staje się łagodniejsza i rozjaśnia wnętrze. Zielone i żółte akcenty połączone z jasnymi elementami aranżacji to przepis na odnowienie i odciążenie wnętrza, a kolorowa roleta spotęguje pozytywne samopoczucie i wraz z pierwszymi wiosennymi kwiatami wybudzi domowników z zimowego snu.

A to już wiesz?  Szykowny salon, czyli perła w koronie

< 237645" >

Źródło FRANC GARDINER. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy