Wiadomości branżowe Wierzytelności

Pokoloruj swój dom: nowe narzędzie ROCKWOOL

Teaser

Projekt elewacji zewnętrznej budynku to spore wyzwanie. Jak dobrać kolorystykę poszczególnych elementów, by na koniec znaleźć się w domu marzeń? Z nowym narzędziem ROCKWOOL jest to znacznie prostsze. Działający online program daje rozbudowane możliwości eksperymentowania: zarówno na gotowych projektach przykładowych domów, jak i zdjęciach wgrywanych z własnego komputera.

Program daje możliwość wcielenia się w rolę architekta. Łatwość obsługi aplikacji sprawia, że podjąć się tego zadania może każdy z nas. Program do kolorowania pokazuje gotowe modele domów, dla których użytkownik może dowolnie zmieniać i modyfikować kolory. Najważniejszym elementem, nie występującym w innych programach, jest możliwość wczytania do programu zdjęcia własnego domu lub wizualizacji projektu. Późniejsza edycja jest równie prosta, jak w przypadku wczytania gotowego projektu. Za pomocą specjalnych znaczników wskazujemy programowi, które części zdjęcia należy przypisać do wybranych elementów elewacji. Ten zabieg powoduje, że nasz plik „ożywa” i daje się zmieniać na bieżąco. Możemy modyfikować kolorystkę poszczególnych elementów budynku do woli, wybierając z szerokiej palety kolorów dostępnych w systemie ociepleń ścian zewnętrznych ECOROCK FF.

Wachlarz możliwości robi wrażenie. Program umożliwia zmiany w wyglądzie ścian, dachu, stolarki, cokołów i dekoracji. Co więcej, aplikacja pokazuje budynek o różnych porach dnia. Można zobaczyć, jak nasza elewacja prezentuje się w zależności od poziomu nasłonecznienia. Takie funkcje minimalizują ryzyko estetycznej wpadki w świecie rzeczywistym: każdy niewspółgrający z resztą element wymienia się za pomocą kilku kliknięć.

„Wiele osób wie z własnego doświadczenia jak wielkim wyzwaniem jest dobór odpowiedniej kolorystyki budynku. Zwłaszcza na podstawie informacji z próbników. Tradycyjne metody są dość uciążliwe i czasochłonne. Stąd pomysł na stworzenie narzędzia, które pozwala poeksperymentować do woli na zdjęciu lub wizualizacji naszego domu – wystarczy posiadać dostęp do internetu.” – komentuje Jakub Dygas, kierownik działu doradztwa i komunikacji z firmy ROCKWOOL.

Nowatorski program można znaleźć pod adresem http://www.rockwool.pl/produkty-rozwiazania/ocieplenie-domu/narzedzie-do-kolorowania-ecorock.

Po doborze kolorów i struktur elewacji dla naszego wymarzonego domu, możemy dodatkowo dokonać obliczeń cen i ilości materiałów potrzebnych do wykonania ocieplenia w systemie ECOROCK FF. Pomocny tutaj jest kalkulator cen systemów ECOROCK FF dostępny na stronie http://www.rockwool.pl/produkty-rozwiazania/ocieplenie-domu/kalkulator-cen-systemow.

< 233251" >

Źródło ROCKWOOL. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy