Wiadomości branżowe Wierzytelności

Sięgamy po paletę szarości – nowoczesny salon

W dobie mody na intensywne, nasycone kolory, które zmieniają się co sezon, warto pamiętać o ponadczasowej klasyce podstawowych barw. Choć z pozoru wydaje się skromna, dzięki swojej subtelnej elegancji pozwala uzyskać królewski efekt. Meble

W dobie mody na intensywne, nasycone kolory, które zmieniają się co sezon, warto pamiętać o ponadczasowej klasyce podstawowych barw. Choć z pozoru wydaje się skromna, dzięki swojej subtelnej elegancji pozwala uzyskać królewski efekt. Meble wypoczynkowe z serii Limoncello marki Etap Sofa idealnie podkreślą i zdynamizują nowoczesne aranżacje w bieli i szarości.

Duże, gładkie przestrzenie są ozdobą same w sobie. Szary to trudny kolor, dlatego decydując się na aranżację, w której będzie wiodącą barwą, należy zadbać o to, by zachować w kompozycji porządek i przejrzystość. Najlepiej sprawdzi się styl funkcjonalnego minimalizmu, który zakłada, że im mniej mebli i ozdób, tym większe wrażenie robi sama przestrzeń. Tworząc oszczędną, nowoczesną aranżację, podczas wyboru mebli powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na ciekawą linię wzorniczą i wysoką jakość materiałów, ponieważ to one będą zwracały na siebie uwagę w minimalistycznie urządzonym wnętrzu.

Masywna, precyzyjnie zarysowana bryła sofy bądź narożnika może stanowić centralny punkt salonu, wokół którego skomponowany zostanie cały wystrój. W tej funkcji sprawdzą się meble wypoczynkowe z kolekcji Limoncello, które dzięki ciekawemu i oszczędnemu designowi sprawiają, że sofy czy fotele nie mają w sobie nic z dawnych tapczanów i wersalek. Obicie z naturalnej skóry i geometryczne kształty o wyraźnie zarysowanych brzegach sprawiają, że meble wypoczynkowe z tej kolekcji zyskują gładką, nowoczesną powierzchnię świetnie pasującą do minimalistycznych wnętrz.

Idealne tło do eksperymentów z formą stanowią eleganckie, klasyczne barwy. Wśród tej palety jednym z odkrywanych na nowo kolorów jest szary, który niesłusznie przez długi czas był traktowany jako nieciekawy i nijaki. Szarość niejedno ma imię, a różnorodność odcieni pozwala na stworzenie zróżnicowanej i oryginalnej kompozycji.  W palecie obok ciemnych tonacji grafitu i stali znajdziemy również delikatniejsze wersje w kolorach takich jak gołębi czy popielaty. Zastosowanie odcieni o różnym nasyceniu pozwala uzyskać we wnętrzu wrażenie spokojnej, szlachetnej głębi, na tle której doskonale prezentują się zarówno czarne, jak i białe meble.

A to już wiesz?  Jony srebra od Deante redefiniują higienę w kuchni

W nowoczesnych stylizacjach nie obowiązuje przesąd, że szary to smutny kolor, więc śmiało możemy po niego sięgnąć i odkryć na nowo jego dyskretną elegancję.

 

 

 

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy