Wiadomości branżowe

Zadaj wnętrzu szyku. O aranżacji przestrzeni w stylu glamour

Zadaj wnętrzu szyku. O aranżacji przestrzeni w stylu glamour
Mroczna elegancja, świetlisty szyk, barokowe bogactwa i subtelna gra dodatków – wszystkie te skrajności stanowią domenę stylu glamour. Czy wnętrze inspirowane nim może być wygodne i funkcjonalne?Styl glamour ukształtował się na początku XX wieku, stanowił odpowiedź na ascetyczność minimalizmu. Inspirowany przepychem baroku i lekkością, świetlistością rokoka, glamour stał się jednym z najczęściej wykorzystywanych nurtów dekoracyjnych. Co sprawia, że jest tak popularny?Z jednej strony wnętrza utrzymane w tym stylu są o niebo bardziej przytulne niż te urządzone z surowością minimalizmu. Z drugiej strony glamour jest stylem wyjątkowo płynnym i eklektycznym. Z jego pomocą możemy zarówno stworzyć mroczny salon wyjęty wprost z kryminałów, jak i skąpany w świetle pokój dzienny urzekający miękkością tkanin, kolorem ścian czy grą refleksów odbijających się w lustrach i kryształach żyrandolu. Wykorzystując zaledwie niektóre rozpoznawalne elementy stylu glamour możemy stworzyć przytulne a zarazem elegenckie i nowoczesne wnętrze – mówi Anna Łatoszyńska, manager marki

Mroczna elegancja, świetlisty szyk, barokowe bogactwa i subtelna gra dodatków – wszystkie te skrajności stanowią domenę stylu glamour. Czy wnętrze inspirowane nim może być wygodne i funkcjonalne?

Styl glamour ukształtował się na początku XX wieku, stanowił odpowiedź na ascetyczność minimalizmu. Inspirowany przepychem baroku i lekkością, świetlistością rokoka, glamour stał się jednym z najczęściej wykorzystywanych nurtów dekoracyjnych. Co sprawia, że jest tak popularny?

Z jednej strony wnętrza utrzymane w tym stylu są o niebo bardziej przytulne niż te urządzone z surowością minimalizmu. Z drugiej strony glamour jest stylem wyjątkowo płynnym i eklektycznym. Z jego pomocą możemy zarówno stworzyć mroczny salon wyjęty wprost z kryminałów, jak i skąpany w świetle pokój dzienny urzekający miękkością tkanin, kolorem ścian czy grą refleksów odbijających się w lustrach i kryształach żyrandolu. Wykorzystując zaledwie niektóre rozpoznawalne elementy stylu glamour możemy stworzyć przytulne a zarazem elegenckie i nowoczesne wnętrze mówi Anna Łatoszyńska, manager marki Dekoral Fashion.

Trzy sposoby na glamour

Meble z giętymi, złoconymi ramami oraz pikowanymi, skórzanymi oparciami, ogromne żyrandole z mnóstwem małych kryształków i szkiełek, wyraziste wzory tapet, ozdobne ramy luster a nade wszystko konstrast, połysk i głębia szlachetnych barw – oto istota stylu glamour. W jaki spsób zaadaptować go w nowoczesnym wnętrzu?

Kierunek, w którym zaaranżujemy wnętrze wyznacza kolor ścian. Wybierając jeden z odcieni Glamour z serii Dekoral Fashion Colour & Style budujemy tło dla całej kompozycji.

Barokowa elegancja

“Miękki welur” i “aksamitny dotyk” to odcienie idealne, jeśli pragniemy zbudować we wnętrzu nieco barokowy, ciężki ale jakże elegancki i dostojny klimat. Delikatny odcień fioletu ścian w połączeniu z masywnymi meblami o lekko postarzanej formie stworzą idealną parę. W przełamaniu powagi wnętrza doskonale sprawdzi się odrobina połysku i światła. Lampy, lustra, świeczniki, ramki o metalowym połysku a także duży kryształowy żyrandol efektowanie odbijający światło z pewnością dodadzą ciemnym barwom i ciężkim meblom lekkości.

A to już wiesz?  Odnawiamy stare, metalowe meble ogrodowe

Kryształowy blask

Styl glamour ma wiele twarzy. Dostojny przepych to tylko jedna z nich. Ci, którzy poszukują czystych i jasnych wnętrz również znajdą w glamourze liczne inspiracje. Wybierając kolory“aksamitny dotyk” i “namiętny wieczór” stworzymy podstwę dla spokojnej, przejrzystej i jasnej stylizacji. Zamiast stylizowanych na barok mebli wybierzmy te bardziej klasyczne a nawet nowoczesne propozycje. W ideę stylu glamour świetnie wpisze się masywny komplet wypoczynkowy z czarnej, lekko połyskliwej skóry. We wnętrzu, gdzie tło stanowią czyste, ciepłe barwy zdecydowanie postawmy na połysk i blask. To właśnie promyki światła odbijające się w szklanym blacie łatwy, srebrnej ramie lustra czy półprzezroczystych, kryształowych wazonach tworzą unikalny klimat wnętrza.Ciekawie upięte, miękkie zasłony i kotary, połyskliwe poszewki poduszek w kolorach lekko kontrastujących z ” aksamintym dotykiem” lub “namiętnym wieczorem” będą doskonałym dopełnieniem stylizacji. W ten sposób możemy udekorować zarówno salon jak i sypialnię, choć w przypadku tej drugiej warto również dodać pikowany zagłówek łóżka.

Efekt kryształowego blasku i przejrzystości możemy również z łatwością skomplikować poprzez dodanie kontrastowych, odrobinę wyrazistszych barw. “Powiew luksusu” lub “lodowe mohito” to odcienie, które stanowią idealnie stonowane dopełnienie “aksamitnego dotyku” i “namiętnego wieczoru”.

Kolory z serii Dekoral Fashion Colour & Style Glamour zostały zaprojektowane z myślą o wnętrzach, w których nowoczesność wychodzi naprzeciw klimatom retro. Delikatna zieleń “lodowego mohito” czy subtelny odcień lawendy w “powiewie luksusu” to ukłon w stronę lekkości i czystości rokoka, bez którego trudno wyobrazić sobie jasne i pełne blasku wnętrze w stylu glamour. “Aksamitny dotyk” i “namiętny wieczór” to z kolei wynik inspiracji ciemniejszą stroną baroku, która otwiera przed nami drogę do mrocznej elegancji – mówi Anna Łatoszyńska, manager marki Dekoral Fashion.


dostarczył infoWire.pl

Źródło Dekoral. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy